Rama çel samitin e Ballkanit Perëndimor: Autorësi rajonale për zbatimin e planit ekonomik dhe tregut të përbashkët

Kryeministri Edi Rama ka çelur samitin e Ballkanit perëndimor ku marrin pjesë 6 udhëheqësit e rajonit dhe komisioneri për Zgjerimin Oliver Varhelyi. Në fjalën e tij kreu i qeverisë shqiptare theksoi se ky samit është shenjë e vullnetit tonë për të marrë autorësi rajonale të zbatimit të planit ekonomik edhe investimeve të BE dhe tregut të përbashkët rajonal.