Rama dhe punët e tij të ”brendshme” – A2

Rama dhe punët e tij të ”brendshme”

2018 i solli e bëri jo pak herë me dhimbje koke Kryeministrin Edi Rama. Pas një beteje të gjatë të mbartur nga një vit më parë, ku ndau drurin e shtrembër nga stiva, ish ministri kampion i kryesocialistit, dorëzoi mandatin.

Një nga kritikët më të njohur të Kryeministrit vijon të jetë avokati Spartak Ngjela. Gazetarja e A2 Marsela Karapanço, “zbërthen” përmes një bisede me avokatin Ngjela, tre ministrat e brendshëm të Ramës, deri më tani, Saimir Tahirin, Fatmir Xhafajn dhe Sandër Lleshajn.