Rama fajëson pedagogët: Shkoni në mësim – A2

Rama fajëson pedagogët: Shkoni në mësim

Kryeministri Edi Rama fajëson pedagogët për bojkotin që vijon në shkollat e larta. Me tone të ashpra, kreu i qeverisë u ka kërkuar universiteteve të marrin përgjegjësitë që u jep ligji. Reagimi i Kryeministrit erdhi pas kritikave të një prej drejtuesve të universiteteve për ligjin e arsimit të lartë dhe vendimet e qeverisë.