Rama, ftesë Bashës: Kur do flasim – A2

Rama, ftesë Bashës: Kur do flasim

Një ditë pasi eurodeputët kërkuan një pakt kombëtar për zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri, kryeministri Rama ka shfrytëzuar “Samitin e Diasporës” për t’i bërë një ftesë publike Lulzim Bashës për t’u ulur në dialog. Rama tha se e keqja më e madhe shqiptarëve ju vjen kur ata bëhen kundër njëri-tjetrit.

“Atyre shqiptarëve që sot ishin të ftuar sot këtu dhe nuk erdhën, unë ju them vetëm një gjë: kur do flasim?”, u shpreh Rama.