Rama i tregon burgun opozitës: Mos bllokoni rrugët!

Mazhoranca kërkon t’i ndaloje opozitës protestat e organizuara me bllokime rrugësh. Qeveria ka propozuar ndryshime të kodit penal, përmes së cilave Kryeministri Edi Rama tha se paralizimi i qarkullimit rrugor do të kriminalizohet dhe konsiderohet vepër penale.

  • LAJMI I FUNDIT | Jep dorëheqjen kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj
  • LAJMI I FUNDIT | Dorëheqja e kryeministrit Ramush Haradinaj, e parevokueshme
  • LAJMI I FUNDIT | Ramush Haradinaj njoftoi dorëheqjen gjatë mbledhjes së qeverisë
  • LAJMI I FUNDIT | Dorëheqja, pasi Haradinaj është thërritur nga Gjykata Speciale
  • LAJMI I FUNDIT | Haradinaj pas vendimit për dorëheqje: Do paraqitem në Gjykatë si qytetar
  • LAJMI I FUNDIT | Haradinaj: Përgjegjësia për zgjedhjet e reja i takon presidentit