Rama kritikon BE: Cinizëm, ata vetëm flasin, por asgjë nuk ndodh

Kryeministri Rama ka akuzuar drejtuesit e vendeve të Bashkimit Europian se po bllokojnë hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në një prononcim për gjermanen “Bild”, kreu i qeverisë e krahason pritjen e çeljes së negociatave me fabulën e librit “Në pritje të Godosë”.