Rama: Kurti më kërkoi ndihmë për vaksinimin e mësuesve në Kosovë. I thashë “po”

Kryeministri Edi Rama zbuloi se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka kërkuar që Shqipëria të ndihmojë edhe në vaksinimin e mjekëve në Kosovë.

“Më çoi mesazh kryeministri i Kosovës, duke më falënderuar dhe uruar që, meqë ne i ndihmuam për vaksinimin e mjekëve, t’i ndihmonim edhe për mësuesit. Po, i thashë. Por si bëhen këto? Me dëngla?”, tha Rama gjatë një takimi me fermerët në Rrogozhinë.

  • LAJMI I FUNDIT | Kavajë, plagosje me armë zjarri brenda zyrës elektorale të PD-së
  • LAJMI I FUNDIT | Kavajë, Lulzim Basha po i drejtohet zyrës elektorale ku ndodhi ngjarja
  • LAJMI I FUNDIT | I plagosuri, Bledi Oshtuni