“Rama provokoi Shkodrën”, Basha: Kryeministri po përpiqet të lajë duart

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha në një konferencë për mediat se Kryeministri Edi Rama e shiti kandidatin socialist Valdin Pjetri, menjëherë pasi PD zbuloi dokumente ku ai pranonte fajësinë për trafik droge.
Megjithatë, Basha thotë se i pari i padenjë për qytetin e Shkodrës dhe gjithë Shqipërinë është vetë Rama. “Valdrinin e çoi në Shkodër Edi Rama, duke ditur shumë mirë kush ishte ai. Për Valdrinin, Rama hyri në Shkodër me forca speciale, ishte i gatshëm ta çonte Shkodrën në përplasje civile. Atij i duhej pikërisht ai në Shkodër, si kryetar Bashkie dhe si kryetar politik i grupit të Rilindjes në Shkodër”, tha Basha.