Rama, takim të përzemërt me Melonin në Moldavi

Nga A2 CNN
1 Qershor 2023, 16:09 | Aktualitet
Rama, takim të përzemërt me Melonin në Moldavi

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Moldavi, ku është mbledhur Komuniteti Politik Europian, bashkë me liderë të tjerë të Ballkanit Perëndimor dhe jo vetëm.

Përpos tensioneve në Veri që kanë qenë në qendër të bisedimeve me presidentin serb Aleksander Vuçiç dhe Vjosa Osmanin duke hedhur akuza ndaj njëri-tjetrin, vëmendjen e ka tërhequr edhe Rama.

Një gazetare ka arritur që të filmojë momentin kur kreu i qeverisë përqafon në një mënyrë shumë miqësore homologen e tij italiane Giorgia Meloni.

Pamjet janë filmuar dhe më pas publikuar në Twitter nga Aneta Zachová.

“A nuk duhet të punoj për ndonjë tabloid? Arrita të kap se si kryeministri shqiptar Edi Rama ngacmon kryeministren italiane Giorgia Meloni," shkruan ajo bashkë me videon.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu