Rama: Vaksina kineze, e supersuksesshme. Nesër nis vaksinimi i policëve dhe gazetarëve të terrenit

Kryeministri Edi Rama u shpreh se “vaksina Sinovac është e supersuksesshme, e cila faktikisht po e nxjerr Turqinë përditë e më shpejt nga tuneli i pandemisë”.

“Të mos bjerë askush viktimë e hienave dhe kukuvajkave. Vaksina Sinovac është e supersuksesshme, e cila faktikisht po e nxjerr Turqinë përditë e më shpejt nga tuneli i pandemisë, vaksina që kanë preferuar vendet e pasura të Lindjes së Mesme.