Raporti i Holandës në KE, Basha: Lajm i hidhur, turp i Ramës!

“Sot kemi një tjetër lajm të hidhur”… Kështu e cilëson krye demokrati Lulzim Basha kërkesën zyrtare të Parlamentit holandez dorëzuar Komisionit Europian për rikthimin e vizave për shqiptarët. Fajin për këtë figurë që bën vendi ynë në sytë e ndërkombëtarëve, Basha ia faturon Ramës. “Ky është turpi, ky është krimi i Edi Ramës dhe i bandës së tij të babëzitur”, u shpreh kreu i PD.