Raporti i OSBE/ODIHR, Kryemadhi: Ka rënë sistemi politik, zgjedhjet mbyllin krizën

Pas publikimit te raportit reagoi edhe kryetarja e LSI-se Monika Kryemadhi e cila deklaroi se raporti i OSBE/ODIHR tregoi që në Shqipëri ka rënë i gjithë sistemi politik dhe ai zgjedhor. Jo vetëm Kryeministri, por edhe opozita duhet të marrë përgjegjësitë e veta, theksoi ajo, duke shtuar se e vetmja rrugë për të dalë nga kriza është mbajtja e zgjedhjeve te lira dhe të ndershme.