Reagimi i Presidencës, Meta ironizon me Jenisherin, Blushi: Vendim antikushtetues

Pas vendimit të Kuvendit, i menjëhershëm ka qenë dhe reagimi i presidencës. Fillimisht ishte zëdhënësi Tedi Blushi që e cilësoi vendimin si antikushtetues, e më pas vet presidenti Meta që ironizoi me fjalimin e deputetit Selami Jenisheri.