Reforma Zgjedhore, Basha e thotë prerë: S’ ka më bisedë në një tryezë me Ramën

Nuk do të ketë takim me Edi Ramën, deklaroi Lulzim Basha para gazetarëve, ndërsa bëri thirrje për Reformë Zgjedhore pa vonesë dhe për qeveri tranzitore për zgjedhje të parakohshme. Për çështjen e sistemit zgjedhor, tha se gabohen ata që mendojnë se kreu i opozitës ka ndryshuar qëndrim. ”PD ka fituar me çdo sistem”, tha ai, por pa u ndarë politika nga krimi, asnjë sistem nuk ka vlerë.