Sondazh: Si e gjykoni vendimin, që të përjashtohen policët që kanë përdorur “Sky” apo “Enchrochat”?
  • Të panevojshëm 16%
  • Të drejtë 25%
  • Të vonuar 59%

Reforma zgjedhore, Berisha e Bardhi akuza Ramës: Emërimi i opozitës, atentat pluralizmit

Nga A2 CNN
3 Tetor 2023, 19:50 | Aktualitet

Sali Berisha dhe Gazment Bardhi akuzojnë Edi Ramën se po ndërhyn në punët e opozitës, pasi sipas tyre kreu i qeverisë nuk pranon përbërjen e re të Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore. Në përfundim të mbledhjes së Grupit Parlamentar demokrat ,dy përfaqësuesit akuzuan Kryeministrin se po bën atentat ndaj pluralizmit pasi po cakton se kush është opozita në vend, duke njohur Bashën dhe jo deputetët që janë bashkuar rreth Berishës dhe Bardhit.

Ditari A2 CNN