Reforma zgjedhore, kushtet e Ramës dhe bashkëpunimi elektoral me Metën

Edi Rama ka dy kushte për reformën zgjedhore, nga të cilat thotë se nuk heq dorë, ndërsa qeverinë kujdestare nuk e merr fare në konsideratë. Në një konferencë të rrallë për shtyp, ai la derën hapur edhe për një bashkëpunim elektoral me Ilir Metën.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë raporton 132 raste të reja me Covid-19
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 3 persona të tjerë kanë humbur jetën
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Në dy spitalet Covid janë duke marrë ndihmë 185 pacientë
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 16 pacientë në terapi intensive, vetëm 4 janë të intubuar
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 13391 raste dhe 380 viktima që nga nisja e pandemisë