Rikthehen përmbytjet në Vlorë, probleme dhe me energjinë elektrike

Reshjet intensive të rëna gjatë natës dhe orëve të para të mëngjesit kanë rikthyer problematikën e përmbytjeve, në Vlorë.

Në disa akse, kryesisht ato që lidhin bulevardin Vlorë -Skelë me rrugën Transballkanike niveli ujit është rreth 15 centimetra. Kryesisht lagjet “Pavarësia” dhe “28 Nëntori”.