Rikthehen vranësirat në vend. Temperaturat rriten lehtë

Në pjesën më të madhe të ditës së nesërme Shqipëria paraqitet në kushtet e motit të kthjellët duke përjashtuar orët e vona të pasdites kur vranësira të lehta dhe kalimtare shfaqen në pjesën më të madhe të vendit. Temperaturat do të vijojnë me një rritje të lehtë në të dy vlerat ditore duke variuar nga -2 në 18°C.