Riktheu lavdinë në basketboll, Teuta largon trajnerin Bilali – A2

Riktheu lavdinë në basketboll, Teuta largon trajnerin Bilali

Të thyesh rekorde dhe të arrish suksese të jashtëzakonshme mesa duket në Shqipëri nuk mjafton. Trajneri i Teutës në basketboll për meshkuj, Afrim Bilali, pas arritjes së finales historike të Ligës Ballkanike, fitimit të Superkupës së Shqipërisë dhe kalimit në finalet e titullit është, shkarkuar në mënyrë të befasishme dhe pa asnjë arsye konkrete nga presidenti i Teutës Arqile Gorea. Vetë trajneri Bilali e ka të vështirë të shpjegojë këtë rrufenë qiell të hapur.

Shkarkoni aplikacionin e A2