Rrëshqitjet e dherave rrezikojnë 40 banesa në Kukës

Në lindje të qytetit të Kukësit dhjetëra banorë të lagjes së re ndeshen me erozionin e tokës, që dita- ditës u ka ardhur në prag të shtëpisë. Rrëshqitjet kanë filluar pas ndërtimit të skarpatës së nënkalimit të “Urës 6 metroshe” që lidh “Rrugën e Kombit” me qytetin e Kukësit.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 851 raste të reja dhe 21 humbje jete
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 903 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | 606 të shtruar në spitale, 42 në terapi intensive, 10 pacientë janë të intubuar