Rrëzimi i qeverisë “Kurti”, analisti: Lanë qytetarët pa institucione në kohë pandemie

Kuvendi i Kosovës miratoi mbrëmjen e së mërkurës me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim rrëzimin e qeverisë së kryeministrit Albin Kurti. Analisti Arben Ahmeti komentoi në A2 këtë vendim kaq të rëndësishëm në politikën e Kosovës. Ai thekson se të gjitha palët janë fajtore duke e lënë Kosovën pa institucione në kohë pandemie.