Rritja e çmimeve, Basha e Rama nuk kursehen në akuza e debate

Sallës së Kuvendit iu rikthye debati me akuza ndërmjet Ramës dhe Bashës. Opozitarët akuzuan qeverinë se po manipulon opinionin publik me krizën energjetike duke synuar vjedhjen e taksave. Këtyre akuzave iu përgjigj vetë Edi Rama duke i cilësuar si të pavërteta.