“Rritja e çmimeve, përballje e fortë në parlament”, Pampuri: Do të thellojë varfërinë dhe luftën për mbijetesë

Rritja e çmimit të bukës, energjisë dhe karburanteve është një temë e fortë me të cilën do të përballet fort në parlament opozita me mazhorancën. Këtë deklaroi në studion e Ditari në A2 CNN, zëdhënësja e grupit parlamentar të PD-së Oriola Pampuri, një ditë pas paralajmërimit të kryeministrit Edi Rama për krizë të jashtëzakonshme të energjisë.