Rusia teston dy predha nga nëndetëset bërthamore në Arktik

Rusia ka lëshuar këtë të diel dy predha luftarake nga dy nëndetëse bërthamore të saj në Oqeanin Arktik dhe detin Barenc. Lajmin e konfirmoi Ministria ruse e Mbrojtjes e cila e përshkroi testimin si të suksesshëm pasi predhat goditën objektivin.