Sasia e euros në treg nuk justifikon shkallën e forcimit të lekut

Nga A2 CNN
12 Shtator 2023, 12:19 | Aktualitet

Nga turistët, emigrantët që jetojnë jashtë, investimet e huaja dhe eksportet, në gjysmën e parë në vend hynë gati 3.6 miliardë euro. Nga ana tjetër, për të pushuar jashtë dhe blerë mallra nga jashtë nga tregu i këmbimit u tërhoqën gati 2.2 miliardë euro.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni