Seancat edhe në gjuhën e shenjave, Rojba: 98% e njerëzve që nuk dëgjojnë, analfabetë

Për jo pak shqiptarë seancat e së enjteve mund të jenë kthyer në bezdisje për sa i përket konfliktit që përmbajnë dhe gjuhës së përdorur nga ligjvënësit. Por duke nisur nga e enjtja e ardhshme, ajo që thuhet nga deputetet dhe jo vetëm ajo që shihet, do të përkthehet në gjuhën e shenjave.

Florjan Rojba, drejtori Ekzekutiv i Shoqatës së Njerëzve që nuk Dëgjojnë ishte i ftuar në Dita Jonë, nga ku foli për nismë që do të nisë që këtë të enjte.

Shkarkoni aplikacionin e A2