Sërish tërmet në Kaliforni, ka të lënduar dhe vatra zjarri

Toka në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk po gjen qetësi. Një tërmet me magnitudë 7,1 të shkallës Rihter, tronditi jugun e Kalifornisë, më i fuqishmi i dy dekadave të fundit. Thellësia e tij ishte vetëm 1 kilometër dhe epiqendra ishte në qytetin Rixhkrest, në afërsi të Los Anxhelos.

Shkarkoni aplikacionin e A2