“Sfidat e prokurorisë”, mesazhet e lëshuara për Reformën në Drejtësi

Sot në “Dita jonë” ishte e ftuar gazetarja e A2, Anduena Llabani, me të cilën biseduam për konferencën “Sfidat e Prokurorisë në Dritën e Reformës në Drejtësi”, që mblodhi dje në Tiranë ambasadorët Kim dhe Soreca, si dhe krerët e Prokurorisë e të SPAK. Veç kësaj, Anduena dha detaje për dosjen e bujshme e cila çoi në arrestimin e botuesit Henri Çili, javën e kaluar.