Shano: Tryeza e Ramës, gjetje mediatike

Dritan Shano, ekspert ekonomie dhe anëtar i Këshillit të Partisë Demokratike, deklaroi në studion e Ditari në A2 se thirrja e kryeministrit Edi Rama ndaj kreut të PD, Lulzim Basha, për t’u ulur në tryezë është gjetje mediatike dhe një mënyrë për të hequr vëmendjen nga fakti se qeveria ishte e papërgatitur për fatkeqësinë që goditi vendin tonë.