SHBA, thirrje Kosovës të pranojë propozimin evropian

Publikuar më: 25/1/2023, ora 12:25

SHBA, thirrje Kosovës të pranojë propozimin evropian

Publikuar më: 25/1/2023, ora 12:25

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, zhvilloi mbrëmjen e së martës një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, të cilit i kërkoi që të pranojë propozimin evropian, i njohur ndryshe si nisma franko-gjermane për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë. Lajmi u bë i ditur nga vetë zytari amerikan përmes një postimi në Twitter, i cili zbuloi dhe disa nga pikat e tjera të bisedimeve.

SHBA, thirrje Kosovës të pranojë propozimin evropian

Publikuar më: 25/1/2023, ora 12:25

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, zhvilloi mbrëmjen e së martës një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, të cilit i kërkoi që të pranojë propozimin evropian, i njohur ndryshe si nisma franko-gjermane për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë. Lajmi u bë i ditur nga vetë zytari amerikan përmes një postimi në Twitter, i cili zbuloi dhe disa nga pikat e tjera të bisedimeve.