Shifrat e Covid-19, më pak raste dhe vdekje. Bie numri i të shtruarve në spitale

Muaji maj ka nisur me një numër të ulët rastesh të reja të infektimeve me Covid-19. Të shtruarit në spitalet Covid kanë rënë ndjeshëm, duke u dhënë mundësinë autoriteteve shëndetësore të mbyllin spitalin Covid 4 dhe Covid 3.