Shkresa në Presidencë: Mandati i Ramës në dorë të Metës

Socialistët nuk kanë humbur kohë dhe një javë para nisjes së Parlamentit, i kanë dërguar Presidentit Meta kërkesën për të mandatuar Edi Ramën si kryeministër për katër vitet që vijnë.

Partia Socialiste i ka dërguar kërkesën presidentit të Republikës ku kërkon mandatimin e Edi Ramës si kryeministër për katër vitet në vijim. Shkresa, nën firmën e Taulant Ballës kërkon nga kreu i shtetit që ta mandatojë Ramën si drejtues të ekzekutivit në mënyrë që të marrë edhe votëbesimin në parlament.