Shqipëria, “parajsë” për pastrimin e parave? Avokati Braho tregon çfarë duhet të bëjmë për të mimizuar fenomenin

Një raport i publikuar së fundmi që e etiketon Shqipërinë si një “parajsë” për pastrimin e parave ka bërë bujë së fundmi, duke shkaktuar edhe reagime, si gjithmonë, nga politika. Për arsyet e përfundimeve të nxjerra nga Instituti i Bazelit dhe masat që duhet të merren për të minimizuar fenomenin përmes kontrollit të rreptë, i ftuar në Ditarin e A2, avokati Ledio Braho.

  • LAJMI I FUNDIT | Shqipëri, 159 raste të reja në 24 orë
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Shqipëri, 4 viktima në 24 orë, 362 në total
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 185 persona në spital, 15 në terapi intensive, 6 të intubuar
  • LAJMI I FUNDIT | 52 qytetarë janë shëruar në 24 orët e fundit, 6940 nga fillimi i epidemisë