Specialistja e ISHP shpjegon për A2 pse nuk u ashpërsuan masat shtrënguese

Marjeta Dervishi, specialiste e Institutit të Shëndetit Publik (ISHP), në një lidhje direkte me studion e “Ditari” në A2, shpjegoi pse autoritetet nuk vendosën për masa të reja shtrënguese, edhe pse thanë se ka rritje të rasteve të reja, të të shtruarve në spital dhe viktimave.