Stuhia Ida, Nju-Jorku shpall gjendjen e jashtëzakonshme për përmbytjet

Nju-Jorku ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme, pasi u godit nga reshjet e dendura të shiut dhe përmbytjet, si pasojë e stuhisë tropikale Ida.

Kryebashkiaku Bill de Blasio tha se qyteti po përballej me një ngjarje historike të motit, me përmbytje brutale dhe kushte të rrezikshme në rrugë.