Sulmet e Rusisë, Zelensky: Do t’i japim fund despotizmit të Rusisë

Publikuar më: 29/5/2023, ora 14:10

Sulmet e Rusisë, Zelensky: Do t’i japim fund despotizmit të Rusisë

Publikuar më: 29/5/2023, ora 14:10

Në përvjetorin e themelimit të Kievit dhe pas sulmit më të ashpër rus me dronë, Presidenti i Ukrainës, Zelensky, iu drejtua qytetarëve me një mesazh.