Sulmet kundër centralit bërthamor, Guterres: Janë akt vetëvrasës, të lejohet inspektimi

Publikuar më: 8/8/2022, ora 18:22

Sulmet kundër centralit bërthamor, Guterres: Janë akt vetëvrasës, të lejohet inspektimi

Publikuar më: 8/8/2022, ora 18:22

Kievi dhe Moska vijojnë të shkëmbejnë akuza për sulmet në centralin bërthamor të Zaporizhias, ndërsa sekretari i përgjithshëm i OKB Antonio Guterres tha se çdo sulm i tillë është akt vetëvrasës. Zelensky paralajmëroi se nuk do të ketë më bisedime me Moskën nëse vijonë referendumet për bashkimin me Rusinë të zonave të pushtuara. Kremlini refuzon ftesën e Erdogan për një takim putin-Zelensky.

Sulmet kundër centralit bërthamor, Guterres: Janë akt vetëvrasës, të lejohet inspektimi

Publikuar më: 8/8/2022, ora 18:22

Kievi dhe Moska vijojnë të shkëmbejnë akuza për sulmet në centralin bërthamor të Zaporizhias, ndërsa sekretari i përgjithshëm i OKB Antonio Guterres tha se çdo sulm i tillë është akt vetëvrasës. Zelensky paralajmëroi se nuk do të ketë më bisedime me Moskën nëse vijonë referendumet për bashkimin me Rusinë të zonave të pushtuara. Kremlini refuzon ftesën e Erdogan për një takim putin-Zelensky.