Tahiri shkon në gjykim, ish-ministri: S’kam pikën e lidhjes me këtë çështje

Saimir Tahiri, ish-ministri i Brendshëm, i akuzuar për trafik droge dhe korrupsion, ka marrë zyrtarisht statusin e të pandehurit. Pasditen e së martës, Gjykata për Krimet e Rënda vendosi të kalojë në gjyq dosjen në ngarkim të tij dhe tre ish-zyrtarëve të lartë të Policisë së Vlorës, Jaeld Çela,Gjergji Kohila dhe Sokol Bode.

Shkarkoni aplikacionin e A2