Takimi i Uashingtonit, Krasniqi: SHBA rikthehet aktive në rajon, garanci për stabilitet

Analisti Afrim Krasniqi u shpreh në A2 se më e rëndësishme se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë në Uashington, është përfshirja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës drejtpërdrejtë në rajonin tonë.