Takimi i Yuri Kim në KQZ, reagon ambasada amerikane: Financimet e fshehta ruse, kërcënim për demokracinë

Publikuar më: 15/9/2022, ora 17:38

Takimi i Yuri Kim në KQZ, reagon ambasada amerikane: Financimet e fshehta ruse, kërcënim për demokracinë

Publikuar më: 15/9/2022, ora 17:38

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim u takua këtë të enjte me Kreun e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi dhe përfaqësues të partive politike, si Damian Gjiknuri nga PS, Jorida Tabaku nga PD dhe Monika Kryemadhi nga Partia e Lirisë. Edhe pse nuk u prononcua për gazetarët pas tij, në një reagim të ambasadës u zbuluan detaje nga takimi.

Takimi i Yuri Kim në KQZ, reagon ambasada amerikane: Financimet e fshehta ruse, kërcënim për demokracinë

Publikuar më: 15/9/2022, ora 17:38

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim u takua këtë të enjte me Kreun e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi dhe përfaqësues të partive politike, si Damian Gjiknuri nga PS, Jorida Tabaku nga PD dhe Monika Kryemadhi nga Partia e Lirisë. Edhe pse nuk u prononcua për gazetarët pas tij, në një reagim të ambasadës u zbuluan detaje nga takimi.