Takimi me Kurtin në Bruksel, Vuçiç: Nuk do të jetë i lehtë, por duhet të bisedojmë

Presidenti serb Alexandër Vuçiç tha se raundi i ardhshëm i dialogut me Kosovën nuk do të jetë i lehtë, por sipas tij është e rëndësishme që të dyja palët të bisedojnë, për të ulur tensionet dhe për të garantuar sigurinë e serbëve në Kosovë.