Takimi në Shtëpinë e Bardhë, O’Brien: Nga dialogu përfitojnë Kosova dhe Serbia

Qëllimi i takimit Kosovë-Serbi në Uashington është avancimi i paqes përmes bashkëpunimit ekonomik. Konfirmimi erdhi nga këshilltari amerikan për Siguri Kombëtare, Robert O’Brien, i cili me anë të Tëitterit thekson se do të mirëpresë në Shtëpinë e Bardhë kryeministrin Avdullah Hoti dhe presidentin Aleksandër Vuçiç.