“Tentativë vrasje”, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, padi në SPAK ndaj Lleshajt, Veliut dhe Veliajt

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka depozituar në SPAK një padi për “tentativë vrasje” kundër ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, drejtorit të policisë, Ardi Veliu dhe kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.