Thaçi pas takimit me Lajçak: Koha për njohje reciproke dhe jo për çështje të diskutuara prej vitesh

“Ka ardhur momenti që në tavolinën e bisedimeve të diskutohet për njohje reciproke dhe jo të vazhdohet me çështje teknike që janë diskutuar më parë”. Kështu ka deklaruar presidenti Hashim Thaçi pas takimit me përfaqësuesin e posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.