Tragjedi në kufirin Meksikë-SHBA, mbytet babai dhe vajza 23-muajshe – A2

Tragjedi në kufirin Meksikë-SHBA, mbytet babai dhe vajza 23-muajshe

Një foto tragjike e përhapur këtë të mërkurë në mediat meksikane dhe amerikane ka ngritur edhe një herë alarmin për krizën e emigrantëve në kufirin mes Meksikës dhe Shteteve të Bashkuara. Në fotografinë e publikuar fillimisht nga një gazetë meksikane dukej një burrë nga Salvadori i cili shtrihej i pajetë në breg të lumit Rio Grande, bashkë me vajzën e tij 23-muajshe, gjithashtu e pajetë.