Trajneri i ri i Skënderbeut, Memelli: Objektivat me radhë, t’i largohemi fundit të tabelës

Një bomber për stolin. Skënderbeu prezantoi Migen Memellin, që si ish-futbollist ka mbrojtur dy herë ngjyrat bardhekuq. Trajneri ka detyrën të ndryshojë ecurinë e skuadrës, e cila pas një dekade suksese e sheh veten për herë të parë në fundin e renditjes. Aventura e 40-vjeçarit nis me sfidën ndaj Tiranës, një skuadër ku Memelli është shpallur kampion si lojtar dhe si trajner me moshat.