“Troket” dimri, dëbora zbardh zonat malore në veri dhe juglindje

Zonat malore në juglindje dhe veri të vendit janë zbardhur mëngjesin e kësaj të enjteje nga reshjet e para të dëborës, duke parlajmëruar ardhjen e dimrit në këto zona.