Trupi i major Tanushit mbërrin të mërkurën në Rinas – A2

Trupi i major Tanushit mbërrin të mërkurën në Rinas

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, që mbeti i vrarë gjatë një shpërthimi në Letoni, do të mbërrijë në Rinas mesditën e së mërkurës, ndërsa të enjten do të zhvillohen edhe homazhet. Babai i 3 fëmijëve humbi jetën në spitalin e kampit Adazi, 4 ditë pasi mbeti i plagosur rëndë, teksa po çmontonte predha bashkë me Klodian Kapajn, i cili për fat të mirë është jashtë rrezikut për jetën dhe Zarife Hasanajn, e cila gjithashtu humbi jetën po atë ditë, në 6 maj.

Shkarkoni aplikacionin e A2