Udhëheqësit e dy vendeve dalin dorë për dore në konferencë

Nga A2 CNN
20 Korrik 2022, 14:52 | Aktualitet
Udhëheqësit e dy vendeve dalin dorë për dore në

Presidenti francez, Emmanuel Macron, i rezervoi një pritje mjaft të ngrohtë homologut palestinez, Mahmoud Abbas, në Pallatin Elize.

Faktin që biseda mes tyre shkoi mirë e konfirmoi një moment i përjetësuar nga kamerat: Macron dhe Abbas dolën në konferencën për shtyp kapur dorë për dore, pasi folën për sigurinë dhe paqen në Lindjen e Mesme.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi