Vaksinat e AstraZeneca të prodhuara në Korenë e Jugut, Brataj: Janë të aprovuara, s’ka vend për shqetësim

Në vendin tonë, brenda muajit, do të mbërrijnë mbi 141 mijë doza nga vaksina AstraZeneca, që janë prodhuar në fabrikat e Covax në Korenë e Jugut.

I ftuar në A2, kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, u shpreh se nuk ka vend për shqetësim për origjinën e vaksinës, pasi ajo është aprovuar nga autoritetet përkatëse, EMA dhe FDA.